Site Haritası
Takvim
Saat

Araç Muayene Ücretleri

Araç Muayene Fiyat Listesi

Her yıl Aralık ayında T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda araç muayene ücretleri belirlenir. Güncel fiyatlar aşağıdaki gibidir:

2015 Yılı Fiyat Listesi
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker245,44 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork181,72 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet93,22 TL

Araç muayene ücretleri ödemeleri nakit olarak kabul edilmektedir.

Yukarıda kategorileri belirtilmiş araç sınıfları dışında kalan taşıtların, hangi kategoriden ücretlendirilecekleri T.C Ulaştırma Bakanlığınca belirlenir.

2918 sayılı "Karayolları Trafik Kanunu"nun 35. maddesi uyarınca, muayene süresi geçirilen her araçtan, gecikilen beher ay için muayene ücreti %5 oranında fazla bedel ile tahsil edilir.

Fiyatlara KDV dahildir.

Not: Muayene raporu sonucuna göre "Ağır Kusurlu" veya "Emniyetsiz" olduğu belirlenen araçların muayeneleri onaylanmaz. Bu araçlar muayene tekrarını, bir ay içinde aynı muayene istasyonunda ücretsiz yaptırabilirler. Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan araç muayene muayene ücreti tam olarak alınır. Sayfamızda araç muayene ücretleri,araç muayene sorgulama,araç muayene 2012 yılı ücretleri bilgileri verilmektedir

Anahtar kelime: Araç muayene ücretleri


kaynak  tuvturk.com.tr

Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam156
Toplam Ziyaret2652955
Hava Durumu
Anlık
Yarın
28° 33° 25°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.7822.7931
Euro3.04853.0607